Galanteria skórzana to sprawdzony pomysł na prezent dla każdego mężczyzny. Doskonałym wyborem może być portfel, na którym znajduje się indywidualny grawer wykonany nowoczesną techniką laserową. To sprawdzony upominek na wiele okazji!

Portfel to jeden z podstawowych akcesoriów zaliczanych do galanterii męskiej. Przeznaczony do przechowywania kart, dokumentów tożsamości, pieniędzy – to niezbędny dodatek używany każdego dnia.

Męski portfel wykonany z wysokiej jakości skóry naturalnej może być również sprawdzonym pomysłem na prezent na wiele okazji. Gdy będzie dodatkowo uzupełniony o indywidualny grawerunek, wtedy nabierze jeszcze bardziej uroczystego, prestiżowego wymiaru, a przy tym będzie unikatową pamiątką.

Zatem, kiedy portfel skórzany sprawdzi się jako prezent? Jak wybrać ten najlepszy? Jakie grawerunki wykonuje się na takiej galanterii? W końcu, gdzie można ją zamówić? Zapraszamy do sprawdzenia!

Portfel skórzany – udany prezent na wiele okazji

Galanteria skórzana uznawana jest za jeden z najbardziej uniwersalnych upominków dla mężczyzny, który może sprawdzić się na wiele okazji.

Najczęściej zamawiane są portfele męskie, które są praktycznym, funkcjonalnym, a przy tym eleganckim podarunkiem, który będzie dobry zarówno dla osoby, z którą pozostajemy w bliskich kontaktach, przykładowo dla członka rodziny – męża, ojca, dziadka, jak również jako upominek oficjalny, na przykład od firmy.

Portfel męski może sprawdzić się między innymi:

 • na urodziny lub imieniny
 • pod choinkę
 • na Dzień Ojca
 • na Walentynki
 • jako upominek biznesowy

Warto w tym momencie wskazać na szerokie zastosowanie portfeli jako podarunków biznesowych. Mogą być one między innymi wręczone z okazji urodzin, na rocznicę firmy, jako prezent z powodu odejścia na emeryturę. Również coraz częściej zamawiane są jako gadżety reklamowe, które przeznaczone są dla klientów, kontrahentów firmy.

Wobec tego portfel męski stanowi uniwersalny pomysł na prezent na praktycznie każdą okazję. Na pewno przypadnie do gustu każdej obdarowanej osobie!

Rodzaje męskich portfeli – co wybrać?

W kategorii męskich portfeli do dyspozycji jest pełna paleta modeli, dlatego też warto zapoznać się z nimi bliżej przed złożeniem zamówienia.

Męskie portfele można podzielić na różne kategorie. Najczęściej odnoszą się one do ich budowy, ale również można dzielić je pod kątem zastosowanych materiałów, kolorystyki.

Zdecydowanie najlepszym materiałem na portfel męski będzie skóra naturalna. To wytrzymały, trwały, także lekko elastyczny materiał, który wygląda również bardzo elegancko. Takie portfele męskie najlepiej nadają się jako upominek!

Zatem, jaki rodzaj portfela warto wybrać wtedy, gdy ma być on przeznaczony jako gustowny prezent?

Wśród najczęściej stosowanych męskich portfeli znajdują się:

 • portfele otwarte – nie posiadają zamknięcia, najczęściej wyposażone są w przegródki na karty i dokumenty oraz zapinaną kieszonkę na bilon
 • portfele zamykane – mogą posiadać zamknięcie na napę albo na zamek błyskawiczny, dzięki czemu zabezpieczają wnętrze przed rozsypaniem się
 • portfele podkówki – posiadają kształt podkowy, bardzo dobrze nadają się do noszenia bilonu, karty oraz pieniądze w formie papierowej są wtedy przechowywane luzem

Alternatywą dla portfela może być także etui na karty oraz dokumenty, które nazywane jest również portfelem na karty. To rodzaj małej galanterii skórzanej, która posiada skrytki przeznaczone na karty – najczęściej nie posiada zamknięcia.

Wśród powyższych portfeli na prezent najlepiej nadają się modele otwarte oraz etui, które są także uznawane za najbardziej eleganckie. To właśnie taka galanteria wybierana jest najczęściej jako upominek na różne okazje – te rodzinne oraz biznesowe.

Każdy z powyższych portfeli może mieć również różne wymiary. Aktualnie odchodzi się od dużych portfeli na rzecz tych, które posiadają mniejsze rozmiary i bez problemów mieszczą się w kieszeni marynarki, spodni.

Gdy chodzi o kolorystykę, mężczyźni najczęściej preferują portfele w kolorach ciemnych, stonowanych, na przykład czarne albo ciemnobrązowe.

Dodatkowo, zaprezentowane powyżej portfele mogą być poddane usłudze grawerowania. Co warto o niej wiedzieć?

Grawerowanie galanterii skórzanej

Personalizacja upominków jest obecnie bardzo popularna i decyduje się na nią wiele osób. Usługa ta polega wówczas na wykonaniu na konkretnym przedmiocie znakowania zgodnie z indywidualnym zamówieniem. Znakowanie to może posiadać także formę grawerunku.

W przypadku galanterii skórzanej najczęściej graweruje się na niej dedykacje, inicjały właściciela lub też nazwę albo logo firmy, gdy ma być to upominek biznesowy.

Wobec tego dzięki grawerowaniu portfel męski może nabrać całkowicie nowego wymiaru – będzie prezentem jedynym w swoim rodzaju, który nie jest możliwy do kupienia w każdym sklepie.

Najczęściej stosowaną techniką jest grawerowanie laserem. Charakteryzuje się ona wyjątkową trwałością oraz bardzo dużą precyzją w porównaniu do zwykłego tłoczenia. W rezultacie na galanterii można wykonać nawet bardzo małe detale, na przykład dedykacje, symbole, które charakteryzują się dużą złożonością.

Przy wykonaniu grawerunku laserowego klient ma możliwość wyboru:

 • czcionki, w której będzie wykonany napis
 • grafiki – gotowe symbole, na przykład serce, kwiat, podkowa, uśmiech, słońce, czterolistna koniczynka, gwiazdka
 • grafiki na indywidualne zamówienie, na przykład logo firmy

Grawerunek umieszczany jest z przodu portfela, najczęściej w jego dolnym rogu. Ze względu na zastosowanie techniki laserowej wykonany grawerunek charakteryzuje się wysoką odpornością na ścieranie i może na długo czas zdobić galanterię.

Gdzie zamówić portfel skórzany męski z grawerem?

Męski portfel przyozdobiony grawerem na indywidualne zamówienie może być bardzo dobrym pomysłem na prezent na różne okoliczności – te rodzinne, ale również biznesowe, gdy ważne jest wręczenie upominku posiadającego unikatowy wymiar, a także o znaczeniu pamiątkowym.

Takie podarunki można zamówić również w naszej firmie – Najlepsza Drukarnia na Świecie specjalizuje się również w przygotowywaniu wysokiej jakości gadżetów personalizowanych, które wykańczamy zgodnie z indywidualnymi życzeniami naszych klientów.

Możemy zaprezentować szeroką gamę różnych modeli portfeli męskich, które będą doskonale nadawały się na upominek, na przykład na urodziny czy też dla pracowników. Stosujemy najwyższej jakości techniki personalizacji z użyciem urządzeń laserowych, dzięki czemu możemy prezentować tak efektowne, oryginalne podarunki, które posiadają znacznie wyższą wartość niż te, które kupione są w zwykłych sklepach.

W razie dodatkowych pytań dotyczących zamówienia portfeli męskich, a także innej galanterii skórzanej z usługą grawerunku jesteśmy całkowicie do dyspozycji – nasi pracownicy zaprezentują pełną ofertę w szczegółach i będą mogli przygotować indywidualną wycenę. Portfele z grawerunkiem wykonujemy już od jednego egzemplarza. Przy większych ilościach możemy zapewnić atrakcyjne rabaty!

Najlepsza Drukarnia na Świecie – portfele męskie z grawerem na indywidualne zamówienie – zapraszamy serdecznie do skorzystania z naszej oferty!

Siedziba firmy

ul. Tomasza Zana 5
20-601 Lublin

Znajdź nas
Szybki kontakt

530 530 975
info@zana5.pl