Firma API.PL, dystrybutor produktów poligraficznych otwiera całkiem nową stronę internetową prezentującą pełną ofertę podłoży do druku. Mediadodruku.pl to zbiór podłoży o bardzo zróżnicowanych właściwościach i strukturach.
Strona zawiera szeroki katalog mediów, klienci mogą wybierać spośród kategorii:
- materiały podstawowe (folie monomerowe, polimerowe, na szyby, podłogowe, samochodowe, roll-upy, backlity, papiery, canvas).
- tapety,
- papiery sublimacyjne,
- materiały specjalistyczne (folie okienne, materiały do aplikacji na trudnych miejscach, easy apply easy remove, folie holograficzne, folie i laminaty tablicowe),
- magnesy,
- laminaty (podstawowe, specjalistyczne, podłogowe, folie montażowe),
- wielkoformatowe media arkuszowe,
- tkaniny (tkaniny flagowe, reklamowe, ręcznikowe, bawełniane, przeznaczone do sublimacji, parasole, na torby, leżaki, namioty),
- podłoża home decor (canvasy, tkaniny, tapety, papiery graficzne),
- offsetowe media arkuszowe,
- wykładziny i dywaniki,
- akcesoria (oczkarki i akcesoria do oczkowania, stojaki na media, narzędzia do obróbki mediów).
Produkty na stronie są prezentowane w wielu wariantach, z czego każdy wariant podłoża może zostać osobno wyceniony zgodnie z indywidualnymi potrzebami klienta. Strona posiada bazę wiedzy, na której będą pojawiać się treści dotyczące mediów do druku.
Zapraszamy na stronę: https://www.mediadodruku.pl/
Źródło: API.PL
Wybór właściwego wariantu wydruku może sprawić wiele problemów, ponieważ część osób zlecających profesjonalny wydruk zupełnie nie orientuje się, na czym polegają obie techniki druku.
W przypadku tradycyjnego druku cyfrowego cały proces polega na naświetlaniu wałka z warstwą fotoprzewodzącą, do której w miejscach gdzie mamy uzyskać obraz podczepiają się drobinki toneru, by następnie podczas przenoszenia na docelowy nośnik (papier) uzyskać wierne odwzorowanie oryginału.
Natomiast wydruk w technologii offsetowej jest znacznie bardziej zaawansowany. Obraz jest w pierwszej kolejności naświetlany na naświetlarce CTP. Kolejno jest przenoszony z płaskiej formy na podłoże drukarskie. Uruchomienie procesu drukarskiego to dość spory koszt w porównaniu z drukiem cyfrowym.
Co ważne, chociaż wiele osób nie zauważa tej różnicy, w druku offsetowym – ze względu na trwałe naświetlanie obrazu na płaskiej powierzchni – nie ma możliwości wprowadzenia zmian w projekcie w trakcie rozpoczętego procesu wydruku.
Biorąc pod uwagę cenę, droższym rozwiązaniem jest druk offsetowy. Wynika to właśnie z wykorzystywanej technologii. Dlatego też ten rodzaj wydruku jest opłacalny przy masowym druku tego samego projektu. Tutaj jednak pojawia się pytanie, kiedy możemy mówić o wydruku masowym. Wszystko zależy tak naprawdę od kilku parametrów – nie tylko ilości drukowanych egzemplarzy, ale przede wszystkim od jego formatu czy ewentualnego uszlachetnienia. Wykorzystanie druku cyfrowego czy offsetowego to zwykła kalkulacja oparta na formacie projektu, czasie jego realizacji i jakości wydruku. Przykładowo: wydruk projektu w formacie A3 w nakładzie 200 szt. na papierze kredowym będzie tańszy w przypadku offsetu. Z drugiej strony karty w formacie DL i nakładzie 1000 szt. opłaca się wydrukować cyfrowo. Jak widać, w przypadku wydruku cyfrowego i offsetowego, nakład jest pojęciem względnym. Patrząc jednak na kwestię kosztów z drugiej strony, jeśli planujesz wydruk wysokonakładowy, to właśnie offset będzie najbardziej optymalnym – zarówno jakościowo, jak i cenowo – rozwiązaniem.
Offset ma najwyższą rozdzielczość wydruku spośród wszystkich możliwych technologii, a jej wartość może wynieść nawet 4800 dpi. Tyle teorii, gdyż w praktyce zalecaną rozdzielczością wydruków jest wartość 300 dpi, która zapewnia odpowiednią ostrość wydruku.