Poardy

Jak wybrać drukarnię?

Zarówno firmy funkcjonujące w różnych branżach, jak i prywatni klienci często decydują się na skorzystanie z usług drukarni. Warto wiedzieć, na co zwrócić uwagę, wybierając przedsiębiorstwo tego typu. Dzięki temu zyskuje się pewność, że zlecenie zostanie wykonane we właściwy sposób.

Rewolucja online i cyfryzacja przeniosła wiele biznesów do sieci. W tym również drukarnie. Dzięki temu nie jesteśmy skazani na jednego kontrahenta, a możemy wybrać partnera biznesowego, który spełnia nasze standardy. Wybierając drukarnię, możemy skorzystać z drukarni internetowych, które umożliwiają szybką realizację naszych projektów i dostarczają zamówione materiały pod wskazany adres.

W internecie znajdziemy wiele ofert drukarni. Jak pośród nich wszystkich wybrać tą, która będzie realizowała nasze projekty?

Po pierwsze warto zwrócić uwagę na zakres oferowanych usług. Dla wielu dużych firm będzie ważna możliwość drukowania w jednym miejscu wszystkich materiałów reklamowych: od wizytówek po druk wielkoformatowy np. banery.

Decydując się na współpracę z drukarnią, należy przede wszystkim sprawdzić, jaki zakres usług oferuje dana firma. Poszczególne przedsiębiorstwa poligraficzne mogą bowiem prowadzić różną działalność – niektóre z nich skupiają się na druku wielkoformatowym i oferują przygotowywanie takich materiałów reklamowych jak banery czy billboardy, a inne koncentrują się na wykonywaniu mniejszych zleceń, w tym na drukowaniu m.in. wizytówek, prac dyplomowych lub ulotek promocyjnych. 

Jeśli zakres oferowanych usług nam odpowiada, kolejnym ważnym czynnikiem będzie jakość druku. Należy sprawdzić, jakim sprzętem dysponuje drukarnia i w jakiej technologii oferuje druk. Jeżeli nie mamy szerszej wiedzy na ten temat, to zawsze warto podpytać pracownika na czacie lub napisać maila z zapytaniem, który rodzaj produktu będzie najlepiej pasować do naszych oczekiwań.

Niezbędnym elementem weryfikacji drukarni będą również opinie klientów. Warto sprawdzić, z kim współpracuje dana drukarnia i dla jakich firm realizuje zamówienia. Zawsze poświęćmy te kilka chwil, aby przeczytać opinie i zajrzeć w zakładkę “O nas” na stronie drukarni internetowej. Przejrzystość informacji i zaprezentowanie portfolio klientów będzie niewątpliwym plusem.

Ostatnim elementem, który warto mieć uwzględniać, będą również nagrody dla firmy i zdobyte certyfikaty. O ile te informacje nie są aż tak znaczące dla osób indywidualnych, to dla korporacji czy dużych firm, które stawiają na jakość, będzie to znaczący czynnik wyboru. Nie każda drukarnia na rynku jest w stanie pochwalić się branżowymi wyznacznikami jakości.

Kolejnym punktami, które sprawdzamy przed wyborem drukarni, jest czas realizacji zamówienia, czas dostawy oraz jej koszty.

Najlepsze i rzetelne drukarnie jasno określają czas realizacji zamówienia, czyli czas druku liczony od momentu akceptacji plików. Zazwyczaj zamówienia realizowane są od 1 do 4-5 dni roboczych, w zależności od skali zamówienia.

Lepiej też wybrać firmę, która nie tylko oferuje dogodne ceny, lecz także pozwala na sprawdzenie jakości usług jeszcze przed rozpoczęciem realizacji zlecenia. Warto więc poszukać drukarni, która proponuje klientom darmowy wydruk próbny – dzięki temu od razu można sprawdzić, czy zamówienie zostanie wykonane zgodnie z naszymi oczekiwaniami i potrzebami.

Możemy również zweryfikować, czy drukarnia posiada biuro obsługi klienta i czy w przypadku problemów lub pytań, pracownicy udzielają wsparcia. To bardzo ważny punkt szczególnie w przypadku dużych zleceń, na które posiadamy krótki termin realizacji.

Wybierając drukarnie, zwracamy uwagę na jakość obsługi klienta, czas dostawy, opinie o firmie i jakość druku. Dobrze wybrana drukarnia będzie solidnym partnerem w biznesie, nie zawiedzie w sytuacjach kryzysowych i zrealizuje nawet najtrudniejsze zlecenia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back To Top